Öğrencisini Kitapla Döven Öğretmene Sosyal Medya Fenomeni Halil İbrahim Göker’den Destek

Bir lise öğrencisi sınıfta gürültü yaptığı gerekçesiyle edebiyat öğretmeni tarafından kitapla dövüldü. Öğrenci, dayak esnasında “hocam” diye bağırırken öğretmenin ise “hocam dedikçe vuracağım” demesi izleyen herkeste büyük bir şok etkisi yarattı. Büyük tepki çeken olayın ardından öğretmen hakkında Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Sosyal medya fenomeni Halil İbrahim Göker’in yaşananlar hakkındaki yorumuysa gündem oldu.

Habere konu olan olay bu sabah, İstanbul Beylikdüzü’ndeki Birlik Sanayi Sitesi Mesleki Eğitim Lisesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, 9. sınıfta okuyan Yusuf E. gürültü yaptığı gerekçesiyle öğretmeni tarafından uyarıldı.

Daha sonra öğretmeniyle tartışan öğrenci, yerine geçerek oturdu. Sinirine hakim olamayan edebiyat öğretmeni Mehmet E.B., Yusuf E.’nin yanına gelerek kitapla kafasına vurmaya başladı. Sınıfın içinde arkadaşlarının yanında darp edilen öğrenci ise cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.

Sosyal medyaya düşen görüntüler sonrası öğrenci Yusuf E.’nin yakınları okula gelip öğretmen Mehmet E.B.’yi darp etti. Acımasızca öğrencisini döven öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı.

Türkiye’nin en eski fenomenlerinden biri olan ve daha önce de öğretmenlik yaptığını ifade eden Halil İbrahim Göker, X hesabından “konudan bağımsız” olarak eğitimde dayak olmasının gerektiğini savunan bir paylaşımda bulundu.

Göker’in açıklamaları ve açıklamalara gelen tepkiler ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x