Saldırıya Uğrayan Hakem Halil Umut Meler Geri Adım Atmadı

Trendyol Süper Lig’in 15. haftasındaki MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçının sonunda Ankaragücü Başkanı Faruk Koca tarafından yumruklu saldırıya uğrayan Hakem Halil Umut Meler, olayın faillerinin en ağır şekilde cezalandırılmasını istediğini açıkladı.

MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçından sonra Hakem Halil Umut Meler’e ve müsabakada görevli arkadaşlarına Ankaragücü başkanı ve diğer iki kişi saldırıda bulunmuştu.

Meler, yaptığı açıklamada “Olayın sorumlularının, faillerinin en ağır şekilde cezalandırılmasını istediğimi bilmenizi istiyorum.” dedi.

“Emsal olacak nitelikte caydırıcı olmasını diliyorum.”

Halil Umut Meler: ‘Bugün dünya çapında gündem oluşturan bu olay neticesinde verilecek olan cezaların; spor ile birlikte sağlıkta, eğitimde, aile içinde, trafikte, sokaktaki günlük yaşantıda ve hayatın her alanında uygulanmakta olan şiddet olaylarında emsal olacak nitelikte caydırıcı olmasını diliyorum. ‘

Meler: “Bu konuda hem adli makamlara hem de Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Kurullarına caydırıcı cezalar verecekleri konusunda güvenim sonsuzdur.”

Meler, bu süreçte başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere kendisine destek olan herkese teşekkür etti.

Meler: “İlgili tüm kurumların gerekli adımları fazlasıyla atmış olduğunu da düşünerek, futbolun hayatın doğal akışına dönmesi benim de beklentimdir. Bu kapsamda tüm detaylarıyla güvenliklerinin sağlanması koşuluyla çok sevdiğim hakem arkadaşlarımın yapmakta oldukları kamu görevine dönmesi ve müsabakaların devamı benim de arzumdur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x